İsim, Koku, Ambalaj Testi Araştırması

İsim, paket, marka testi ürünün fonksiyonel özelliklerinin yanında ürünün fiziksel ve kişiliğine ait karakteristiklerinin değerlendirilmesidir. Ambalaj, ürün, isim araştırmaları marka isminin, logosunun ve ambalajının tüketici algılayışında tetikleyici özelliğini ölçer.

Ürün testi araştırması ile yeni çıkacak veya yeniden pazara sürülecek bir ürünün tat, koku, ambalaj gibi özelliklerinin tek başına ya da rakipleri ile birlikte markalı veya markasız olarak mevcut veya potansiyel tüketicileri nezdinde test edilmesi amacıyla yapılan araştırma modelidir.

Yapılacak ürün testi araştırması ile , mevcut olan ve yeni ürünleri geliştirme ve iyileştirme çalışmaları için veri olarak kullanılabilir. Tüketici ürün  testlerinde sahip olduğumuz yılların tecrübesi ile, ürünlerin muhtemel zayıf yönlerini iyi bilir ve size iyileştirmeler yapabilmeniz için yardımcı olabiliriz.

Ambalaj, ürün isim testi araştırmaları ile;

  • Ürünlerinizin işlevselliği hakkındaki görüşleri tespit eder,
  • Kullanışlı olup olmadığını ölçümler,
  • Ürünlerinizin performansını ölçer, karşılaştırır,
  • Tüketici davranışlarını nasıl etkileyeceğini hakkında bilgi verir
  • Marka ve logosunun tüketici zihninde neler çağrıştırdığını tespit eder,
  • Marka ve ürünü üreten firma bütünlüğünü sağlayıp sağlamadığını tespit eder,
  • Markanın söylenişinin ne derece kolay olduğu, akılda kalıcılığı, diğer markalardan ne derece ayrıştırılabildiği ve dikkat çektiği belirlenir,
  • Ambalaj, grafik tasarım, renk, boyut, satın almaya ikna etme, ürün ve marka imajına katkı, kullanım pratikliği, ayırt edicilik gibi kriterler açısından tüketicinin görüşü alınır.

Müşterinizin ne istediğini biliyorsanız, müşteri beklentilerini karşılamanız kolaylaşır. Çözüm araştırma şirketi  profesyonelleri ürün testi araştırmalarınızda  ürünlerinizin tüketici davranışını nasıl etkileyeceği konusunda size bilgi vermeye hazırdır.

İsim-Paket-Marka Testi Araştırmaları hakkında detaylı bilgi/fiyat teklifi almak için tıklayınız