Medya İzleme Alışkanlıkları Araştırması

Televizyonun sosyal medya ile entegrasyonu çok başarılı sonuçlar veriyor. Çünkü artık hayatımızda yeni bir kavram var, Sosyal izleyici. Alışkanlıklar değiştikçe markalar da adımlarını buna göre atmak durumundalar.

Televizyon ve sosyal medya entegrasyonunda her geçen gün yeni örnekler görmeye başladık. İzleyiciler  bu entegrasyona çabuk alıştı. Bir dizi, film veya spor karşılaşması izlerken sadece ekrana değil çoğu zaman instagram, Twitter ve Facebook’a da bakıyor. Bu programları artık Twitter veya Facebook’tan izler hale geldi.

Sosyal medya kullanımının bu kadar artmasının izleyici alışkanlıkları üzerindeki etkisi de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. İzleyiciler televizyon izlediği sırada bir yandan da tabletleri, akıllı telefonları, bilgisayarları hatta artık “akıllı televizyonları” ile izlediklerini tartışıyor, paylaşıyor, program izlerken “sosyalleşiyor”.

Çözüm araştırma şirketi sosyal medyadaki gelişmeleri, izleyici alışkanlıklarını ve tutumlarını   kamuoyu araştırmaları ile tespit ederek ihtiyaç sahipleri ile buluşturmaktadır.

Medya izleme alışkanlıkları araştırmaları hakkında detaylı bilgi/fiyat teklifi almak için tıklayınız

 Gerçekleştirilen  Araştırmalar

  • Sosyal medya izleme alışkanlıkları
  • Okur Profil Araştırmaları
  • Dinleyici Profil Araştırmaları
  • İzleyici Profil Araştırmaları
  • Oditoryum Araştırmaları